Naše mateřská škola se nachází na v obci Chvalšiny.  Areál tvoří dvoupatrová budova, spojená s objektem jídelny, chodba procházející celou spodní částí budovy je využívána k prezentaci výrobků našich dětí a fotogalerii pro rodiče. Budova prošla během několika posledních let několika let rekonstrukcemi. Ve třídě "Koťátek" i "Sluníček"jsou vyměněné komplet podlahové krytiny. Nová krytina je na schodišti a v malé spojovací chodbičce. Celá budova má vyměněná okna, dveře a novou zateplovací fasádu.  V roce 2016 došlo k naší velké radosti i k úplné rekonstrukci dětských umýváren a toalet. Při letním uzavření MŠ roku 2019 došlo k instalaci nového nábytku v obou třídách. Výsledek je více než uspokojivý.

  K areálu školy náleží rozsáhlá zahrada s několika vzrostlými stromy, s krytým pískovištěm, herní sestavou, klouzačkou a přístřeškem. Postupně došlo ke zrušení starších kovových konstrukcí a naopak přibylo několik nových prvků - houpací koníci "péráci",  balanční můstek, pyramida na lezení, hrací domečky. V části pískoviště bylo zřízeno "štěrkoviště", na které nám drobný kačírek poskytl obecní úřad. Zahrada se pyšní i několika přírodními prvky - týpí, smyslový chodník, kompostéry, záhony s jedlými rostlinami a bylinkami. Máme zde i hliněnou pec. S údržbou zahrady nám hojně při brigádách vypomáhájí rodiče dětí a obecní úřad. Zahrada tak umožňuje celoroční pobyt venku a všestranný pohybový rozvoj dětí.

  Pod přístřeškem u domku na hračky vznikla díky rodičům kuchyňka a dílnička, staré lavice s židličkami ze školy zase vytvořily malou "školu".  Věříme, že i nadále se bude prostředí budovy mateřské školy a její zahrady zlepšovat i za naší vydatné pomoci. Děkujeme všem, co se na její údržbě podílejí a uvítáme i nové nápady.