Dne 19. 3. 2018 proběhlo na naší škole Velikonoční tvoření. Akci jsme připravovali dlouho dopředu. Deváťáci s paní učitelkou Říhovou přichystali pro návštěvníky akce kavárnu. Maminky napekly buchty, žáci vytvořili k dobrotám cenovky a připravili i menu. O přípravu kávy se postarala paní učitelka Pražanová a Říhová.

                Hosty přímo nu vchodu vítala děvčata z osmé třídy, Vendy a Míša. Za  poplatek 50 Kč od nich každé dítě dostalo „pas“ a mohlo se vydat do prvního patra, kde ho čekalo 6 tvořivých dílen.

                V první třídě u paní učitelky Robové si děti mohly vyrobit ovečku z vlny. Ve druhé třídě si děti zdobily velikonoční perníčky, které napekla paní učitelka Pražanová s žáky sedmé a osmé třídy za asistence paní Burcarové. U paní učitelky Marečkové ve třetí třídě děti čekala výroba drátěných ozdob a navlékání korálků, ve čtvrté třídě s paní učitelkou Vávřeovou si vytvořily zápichy

do květináčů z bambulí a v páté třídě u paní učitelky Kollarové závěsy ze včelího vosku.

                 K této akci se přidala i školka a paní učitelky pomáhaly dětem a  rodičům uplést nádherné dekorace z proutí. Všechny děti si domů odnášely tolik krásných výrobků, že je ani nemohly pobrat. Velikou radost nám udělala hojná účast dětí a rodičů i jejich nadšené ohlasy.

                 Všem, kteří se podíleli na pořádání této akce, velice děkuji za skvěle odvedenou práci.

                                                                                            Vendula Tesařová