Dne 31. 3. 2023 proběhlo na naší škole již tradiční Velikonoční tvoření. V každé třídě se děti dozvěděly co k Velikonocům patří, proč je slavíme a jaké tradice toto období, již po mnoho let, provázejí a co vlastně znamenají. Samozřejmě nechyběla výroba krásných velikonočních dekorací. Tvořilo se z různých materiálů jako je papír, drátky, filc, provázky a mnohé další.  Oblíbení byli i travní panáčci, o které se děti budou starat přes celé Velikonoce, aby měly doma pořádně vlasaté kamarády. Nezůstalo však jen u dekorací, některé děti trávily den ve školní kuchyňce, kde připravovaly a pekly různé velikonoční dobroty pro mlsné jazýčky. Po ochutnávce museli všichni uznat, že se rozhodně povedlo.

IMG 20230331 080734

Ostřílení deváťáci si vzali pod svá křídla naše prvňáčky a v rámci patronátu celý den strávili společně a zažili spoustu hezkých chvilek a legrace.

IMG 20230331 101701

Celý den se moc hezky povedl, všichni si ho společně užili a zavítala mezi nás příjemná jarní atmosféra. Děti se dozvěděly nebo si i jen připomněly mnoho velikonočních   zvyků a odnesly si domů krásné výrobky. Některé jich měly tolik, že je pomalu ani nemohly pobrat.

IMG 20230331 110435

Všem, kteří se na pořádání této akce podíleli, velice dekuji za skvěle odvedenou práci.

 

 

.