Vzhledem k situaci v předchozích dvou let se žáci osmého a devátého ročníku vydali na kurz až letos v lednu. To však nezměnilo nic na tom, že si pobyt na Zadově náramně užili. Počasí nám moc nepřálo, po sněhu ani památky, ale nebe bylo bez mráčků. Sněhové podmínky nebyly úplně na jedničku, ale situaci zachránil technický sníh na Kvildě, kterého bylo na sjezdovce dostatek.

Zázemí nám poskytla horská chata Cihelna na Zadově, která svou lokalitou napomohla ke skvělým pěti dnům. Sešla se zde parta velmi talentovaných budoucích lyžařů a přes to, že mnozí na lyžích ještě nestáli, zvládli základní techniku na jedničku. Zdatní sjížděli kopec a zdokonalovali se v technice. Volné chvíle žáci trávili výlety po okolí např. výstupem na rozhlednu Zadov (skokanský můstek), který je památečním místem, kde skákal Pavel Ploc. Po skvěle stráveném týdnu jsme se ve zdraví vrátili se zážitky a hlavně zdraví.

A. Tomišová

 

 

 

 

 

více fotek naleznete ve fotogalerii


Vyúčtování LSK najdete v sekci:

  • Základní škola - Lyžařský kurz,
  • nebo na tomto odkazu: LSK 2023 ZADOV