V úterý 24.10. 2023 jsme se s žáky šesté a sedmé třídy, kteří loňský rok navštěvovali předmět EVVO, vydali do Národního muzea. Po příjezdu do Prahy jsme po krátké procházce vstoupili do budovy Národního muzea a začali naši prohlídku. Naše cesta začala v expozici pravěku, kde jsme se mohli ponořit do dávné minulosti a pochopit vývoj lidské civilizace.

Následovala expozice o evoluci, která nás zavedla do světa biologie a přiblížila nám, jak se život na Zemi vyvíjel a měnil.
Poté jsme prozkoumali fascinující svět minerálů, které jsou skvostem naší planety. Expozice minerálů nám připomněla, jakou krásu a rozmanitost může příroda nabídnout. Další, trochu náročnější zastávkou, bylo vystoupání do kopule nad Národním muzeem, odkud jsme měli jedinečný výhled na celou Prahu. Tento okamžik nám umožnil se pokochat panoramatem hlavního města.

Velmi zajímavým a zároveň posledním zážitkem byla expozice ve spojovací chodbě mezi Historickou a novou budovou Národního muzea. Zde jsme měli možnost sledovat promítání na plátno, které nám ukázalo pohled na Prahu v průběhu dějin od 1. světové války až po současnost. Expozice nám přinesla fascinující přehled významných historických událostí a změn, které se v průběhu let děly v Praze.
Myslím, že jsme se všichni domů vraceli plni nových informací a zážitků. A exkurze do Národního muzea se nám všem líbila.