depositphotos 228884504 stock illustration christmas tree of green ribbonNa 1. adventní neděli vystoupily děti MŠ a ZŠ ve Chvalšinách u příležitosti rozsvěcení vánočního stromečku. Celým večerem nás provázeli žáci 4. třídy Lucinka Burcarová a Honzík Kozák.

Děti z MŠ si spolu se svými učitelkami připravily koledy: Nesem Vám noviny a Stojí vrba košatá a písně Rampouchy a Bílý slon.

Žáci a žákyně z 1. – 6. třídy přednášeli básničky: Padá vločka za vločkou, Sněhulák, Smrček a Vánoce. Společně všichni zazpívali adventní písně: Bude zima, bude mráz, Hvězdičko má, Advent a Půlnoční. Na flétnu hrály Anetka Opelková (6. třída), Eliška Robová a Anička Klimešová (4. třída). Na kytaru je doprovázela Klárka Michálková (9. třída).

Celé vystoupení uzavřeli žáci a žákyně z druhého stupně se svými písněmi Vánoční a Vánoční modlitbička. Na kytaru doprovázely Klárka Michálková, Kája Šimečková, Nelča Rakušanová a na metalofon Verča Churanová.

Děkuji všem dětem za jejich aktivní účast. Věra Marečková