V pátek 24.5.2019 proběhl na naší škole „Den dětí“. Žáci si mohli zvolit jednu z pěti variant, jak tento den stráví: hledání pokladu ve Chvalšinech, Multikino Cinestar v IGY v Českých Budějovicích, pěší výlet na Lipno, pěší výlet na Dívčí Kámen a cyklistický výlet do okolí Chvalšin. Nabídka aktivit byla pestrá, a tak každý mohl strávit tento den podle svých představ. Podívejte se, jak tento den zhodnotili někteří z našich druháků:

„Byli jsme na Lipně a ušli jsme 13 kilometrů. Hledali jsme kešky. Šli jsme také nakoupit. Líbil se mi tam les a cesta parníkem.“

„O Dívčím Kameni: Hledali jsme poklad. Chodili jsme bosí. Líbilo se mi tam, protože bylo hezky. A dostali jsme bonbóny.“

„Poklad ve Chvalšinech: Mně se líbilo, protože jsme hledali kamínky se znaky. Šli jsme, luštili jsme hádanku a mohli jsme si vzít z pokladu, co chceme, ale jenom tři věci. Měla jsem promočené boty. Koukali jsme na pohádku Strašidlo v Paříži.“

„Dívčí Kámen: hledali jsme poklad a potom jsme opékali buřty. Jeli jsme vlakem pozadu a bylo to zvláštní. Na Dívčím Kameni se mi líbilo všechno.“