V pondělí 13. 11. 2023 navštívili žáci 9. třídy Úřad práce v Českém Krumlově. Tato přednáška probíhá každý školní rok právě pro žáky 9. třídy i pro žáky, kteří vycházejí například z 8. či 7. třídy. Cílem této akce je ze strany pracovníků přiblížit mladým lidem, jak Úřad práce funguje, kdy a v jaké situaci je možné se na tento úřad obrátit. Jaké mají mladí lidé možnosti po ukončení základní školy, jak postupovat při podávání přihlášek, spoustu doporučení, jak vybírat budoucí školy, čím se při výběru řídit.fotka

Během návštěvy proběhlo také spoustu aktivit, které měly žáky přesvědčit o tom, že všechna povolání jsou pro nás a naše potřeby důležitá. Děti si mohly na vlastní kůži zažÍt, jaké to je, pokud si řádně nepřečtou pracovní smlouvu a podepíší....

Tato návštěva je domluvena vždy na období před podáváním přihlášek, zastává jakousi podporu hlavně pro žáky, kteří mají pocit, že se nemohou rozhodnout. Naopak pro žáky, kteří mají již jasno, bývá tato schůzka přesvědčením, že se rozhodli správně. Pro všechny žáky, které čeká jedno z nejdůležitějších rozhodování jejich života, je návštěva na Úřadě práce spolu s podporou naší výchovné poradkyně Mgr. Jarkovské obrovským přínosem.